Reklama

Notowania akcji spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. z 9 grudnia 2021 roku

W czwartek, 9 grudnia Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. (JSW) rozpoczęła notowania od poziomu 42,5 zł, czyli o 0,4 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 42,33 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 42,8 zł, a następnie, o 15.20, spadł do wartości 40,14 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 40,68 zł.

Liczba transakcji dla spółki Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. wyniosła 125, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 871 481 sztuk. Obroty wyniosły 33,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,02 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 17,55 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 56,76 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 46,33 proc.

W czwartek Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,59 proc. do poziomu 68 327 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,9 proc. Spółki górnicze do których należy także Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 2,77 proc. do poziomu 4 673 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »