Reklama

Notowania akcji spółki JSW z 26 sierpnia 2020 roku

W środę, 26 sierpnia JSW (JSW) rozpoczęło notowania od poziomu 15,42 zł, czyli o 0,19 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 15,39 zł. O godzinie 9.44 kurs akcji spadł do poziomu 15,15 zł, a następnie o 10.56 wzrósł do wartości 15,76 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 15,44 zł.

Liczba transakcji dla spółki JSW wyniosła 117, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 431 442 sztuk. Obroty wyniosły 6,48 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 7,21 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 20,45 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 48,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 27,78 proc.

W środę JSW zachowywało się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,07 proc. do poziomu 52 518 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,32 proc. Spółki górnicze do których należy także JSW pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 2,77 proc. do poziomu 4 193 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora górniczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »