Reklama

Notowania akcji spółki JSW z 5 sierpnia 2020 roku

W środę, 5 sierpnia JSW (JSW) rozpoczęło notowania od poziomu 17,2 zł, czyli o 1,84 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 16,89 zł. O godzinie 9.32 kurs akcji wzrósł do poziomu 17,56 zł, a następnie, o 16.40, spadł do wartości 17,05 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 17,1 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki JSW wyniosła 111, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 381 980 sztuk. Obroty wyniosły 6,58 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 10,47 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 9,14 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 52,39 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 20,02 proc.

W środę JSW zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,16 proc. do poziomu 52 290 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,24 proc. Spółki górnicze do których należy także JSW pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 5,70 proc. do poziomu 4 209 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka produkuje także węgiel do celów energetycznych, który sprzedawany jest głównie do elektrowni i elektrociepłowni. W skład JSW wchodzi 5 kopalni węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka-Jastrzębie, Budryk, Knurów-Szczygłowice, Krupiński i Pniówek. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »