Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 1 września 2021 roku

W środę, 1 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 57,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.28 kurs akcji spadł do poziomu 56,9 zł, a następnie o 11.08 wzrósł do wartości 57,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 57,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 83, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 49 789 sztuk. Obroty wyniosły 2,82 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca wzrosła o 16,02 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 46,85 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 47,61 proc.

Reklama

W środę Kernel zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,09 proc. do poziomu 70 996 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Kernel ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,14 proc. do poziomu 4 489 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży spożywczej na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się trochę gorzej niż Kernel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,14 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »