Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 15 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 15 listopada Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 61 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 14.36 kurs akcji wzrósł do poziomu 61,8 zł, a następnie, spadł do wartości 60,6 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 118, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 69 471 sztuk. Obroty wyniosły 4,03 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki nie zmieniła się, w ciągu miesiąca obniżyła się o 3,81 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 41,75 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 38,99 proc.

Reklama

W poniedziałek Kernel zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,67 proc. do poziomu 72 086 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,66 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Kernel ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 1,11 proc. do poziomu 4 700 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »