Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 21 kwietnia 2021 roku

W środę, 21 kwietnia Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 48,5 zł, czyli o 0,21 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 48,4 zł. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 50,6 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.37 by na zamknięciu spaść do poziomu 49 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 103, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 206 293 sztuk. Obroty wyniosły 10,2 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 8,07 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 11,71 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 13,56 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 18,64 proc.

W środę Kernel zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 59 084 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,24 proc. Spółki spożywcze do których należy także Kernel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,04 proc. do poziomu 3 807 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora spożywczego na rynek indeks WIG spadł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »