Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 56 zł, czyli o 1,23 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 56,7 zł. O godzinie 9.36 kurs akcji wzrósł do poziomu 56,3 zł, a następnie, o 12.41, spadł do wartości 54,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 55,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 79, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 82 186 sztuk. Spadek był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 1,25 mln złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 5,74 mln zł.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 2,47 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 3,33 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 1,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 5,8 proc.

W piątek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,65 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Kernel ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,06 proc. do poziomu 4 182 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »