Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 22 czerwca 2021 roku

We wtorek, 22 czerwca Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 57,2 zł, czyli o 0,53 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 56,9 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 56,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 61, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 42 213 sztuk. Sesja odbyła się przy małym obrocie, który wyniósł 2,24 mln złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 9,67 mln zł.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,04 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 3,45 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 37,11 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 37,44 proc.

We wtorek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,38 proc. do poziomu 66 200 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Kernel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,49 proc. do poziomu 4 516 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się lepiej niż Kernel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,49 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »