Notowania akcji spółki Kernel z 22 września 2021 roku

W środę, 22 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 59,8 zł, czyli o 0,33 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 60,0 zł. O godzinie 9.48 kurs akcji wzrósł do poziomu 60,9 zł, a następnie, o 15.12, spadł do wartości 59,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 60 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 95, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 53 778 sztuk. Obroty wyniosły 3,08 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,45 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 5,08 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 52,28 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 50 proc.

W środę Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,21 proc. do poziomu 70 951 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Kernel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,76 proc. do poziomu 4 653 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się lepiej niż Kernel, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,76 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »