Reklama

Notowania akcji spółki Kernel z 23 września 2022 roku

W piątek, 23 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 18,25 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 17,08 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 96, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 82 721 sztuk. Obroty wyniosły 1,41 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 9,61 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 26,15 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 71,00 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 71,05 proc.

Reklama

W piątek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,38 proc. do poziomu 48 081 punktów, a wartość spółki spadła aż o 4,66 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Kernel ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,62 proc. do poziomu 2 068 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »