Reklama

KERNEL (KER): Notowania akcji spółki Kernel z 6 maja 2021 roku

Reklama

W czwartek, 6 maja Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 53 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.29 kurs akcji wzrósł do poziomu 53,3 zł, a następnie, o 16.00, spadł do wartości 52,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 52,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 104, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 137 734 sztuk. Obroty wyniosły 7,23 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,19 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 8,98 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 31,67 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 37,86 proc.

W czwartek Kernel zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,06 proc. do poziomu 60 899 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,38 proc. Spółki spożywcze do których należy także Kernel ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,21 proc. do poziomu 4 156 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »