Reklama

KERNEL (KER): Notowania akcji spółki Kernel z 7 września 2020 roku

W poniedziałek, 7 września Kernel (KER) rozpoczął notowania od poziomu 38,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.50 kurs akcji wzrósł do poziomu 39,45 zł, a następnie, o 15.21, spadł do wartości 38,6 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 39 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kernel wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 052 sztuk. Wzrost był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 189 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 1,32 mln zł.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,13 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,64 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 12,56 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 13,81 proc.

W poniedziałek Kernel zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,58 proc. do poziomu 50 815 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,52 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Kernel pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,26 proc. do poziomu 2 888 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kernel to firma zajmująca się zdywersyfikowaną działalnością rolniczą w regionie Morza Czarnego. Grupa dostarcza na rynki międzynarodowe zboże oraz olej słonecznikowy produkowane na Ukrainie i w Rosji. Posiada tereny uprawne, jak i zakłady przemiału nasion oleistych, cukrownie oraz niezbędna infrastruktura rolnicza, w tym elewatory i głębokowodne terminale eksportowe. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »