Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 15 lutego 2021 roku

W poniedziałek, 15 lutego KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 193 zł, czyli o 1,87 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 189,45 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 192,6 zł, a następnie o 11.40 wzrósł do wartości 195,95 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 195 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 126, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 460 940 sztuk. Obroty wyniosły 89,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni czwartek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 7,65 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 105,96 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 111,36 proc.

W poniedziałek KGHM zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,73 proc. do poziomu 58 423 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,93 proc. Spółki górnicze do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 3,17 proc. do poziomu 6 158 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora górniczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »