Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 17 listopada 2021 roku

W środę, 17 listopada KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 152,05 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 153,95 zł, a następnie, o 11.16, spadł do wartości 145,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 150,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 162, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 196 522 sztuk. Obroty wyniosły 177 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,46 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 10,10 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 9,85 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 10,7 proc.

Reklama

W środę KGHM zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,83 proc. do poziomu 71 523 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,02 proc. Spółki z sektora górniczego do których należy także KGHM ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 1,06 proc. do poziomu 4 956 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »