Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 18 lutego 2021 roku

W czwartek, 18 lutego KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 195,9 zł, czyli o 1,35 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 193,3 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 203,9 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.40 by na zamknięciu spaść do poziomu 196 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 129, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 880 386 sztuk. Obroty wyniosły 175 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,71 proc., w ciągu miesiąca spadła o 1,04 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 108,73 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 115,67 proc.

W czwartek KGHM zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 58 684 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,4 proc. Spółki z branży górniczej do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 1,21 proc. do poziomu 6 170 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora górniczego na rynek indeks WIG spadł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »