Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 2 października 2020 roku

W piątek, 2 października KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 113,7 zł, czyli o 1,26 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 115,15 zł. O godzinie 9.36 kurs akcji wzrósł do poziomu 115,15 zł, a następnie, o 15.04, spadł do wartości 112,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 115 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 126, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 586 425 sztuk. Obroty wyniosły 59,8 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,84 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 15,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 48,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 20,32 proc.

W piątek KGHM zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,02 proc. do poziomu 49 043 punktów, a wartość spółki spadła o 0,13 proc. Spółki górnicze do których należy także KGHM ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 0,40 proc. do poziomu 3 642 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży górniczej na rynek indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »