Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 141 zł, czyli o 2,39 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 144,45 zł. O godzinie 9.24 kurs akcji wzrósł do poziomu 143,6 zł, a następnie, o 16.12, spadł do wartości 134 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 135,05 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 142, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 068 172 sztuk. Obroty wyniosły 147 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 11,41 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,81 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 29,90 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,69 proc.

W poniedziałek KGHM zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,51 proc. Spółki z sektora górniczego do których należy także KGHM ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 6,99 proc. do poziomu 4 398 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »