Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 25 stycznia 2022 roku

We wtorek, 25 stycznia KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 137,1 zł, czyli o 1,52 proc. więcej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 135,05 zł. O godzinie 9.08 kurs akcji spadł do poziomu 135,6 zł, a następnie o 10.52 wzrósł do wartości 138,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 138,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 135, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 710 249 sztuk. Obroty wyniosły 97,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 8,44 proc., w ciągu miesiąca spadła o 0,47 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 28,21 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,4 proc.

We wtorek KGHM zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,25 proc. do poziomu 67 047 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,41 proc. Spółki z branży górniczej do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 2,48 proc. do poziomu 4 508 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek górniczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »