Reklama

Notowania akcji spółki KGHM z 29 listopada 2021 roku

W poniedziałek, 29 listopada KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 134,5 zł, czyli o 1,05 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 133,1 zł. O godzinie 9.28 kurs akcji spadł do poziomu 132,4 zł, a następnie o 15.04 wzrósł do wartości 137,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 134,55 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 136, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 669 266 sztuk. Obroty wyniosły 78,7 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 4 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 4,88 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 12,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 13,58 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 19,33 proc.

W poniedziałek KGHM zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 66 649 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,09 proc. Spółki górnicze do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 1,33 proc. do poziomu 4 452 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży górniczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »