Notowania akcji spółki KGHM z 30 listopada 2022 roku

W środę, 30 listopada KGHM (KGH) rozpoczął notowania od poziomu 115,2 zł, czyli o 0,17 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 115,4 zł. O godzinie 9.48 kurs akcji spadł do poziomu 112,9 zł, a następnie o 13.56 wzrósł do wartości 119,9 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 115,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki KGHM wyniosła 145, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 926 801 sztuk. Obroty wyniosły 145 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,56 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 20,20 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 13,00 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 20,3 proc.

W środę KGHM zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,21 proc. do poziomu 56 058 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,35 proc. Spółki górnicze do których należy także KGHM pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-GORNIC wzrosła o 1,02 proc. do poziomu 4 284 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek górniczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

KGHM jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących . Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi , posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »