Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 12 października 2020 roku

W poniedziałek, 12 października Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 32,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 31,7 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 126 sztuk. Obroty wyniosły 35,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,00 proc., w ciągu miesiąca spadła o 5,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 0,62 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,1 proc.

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 48 938 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,22 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,28 proc. do poziomu 1 745 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »