Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 12 sierpnia 2022 roku

W piątek, 12 sierpnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 28,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 12.26 kurs akcji spadł do poziomu 27,7 zł, a następnie wzrósł do wartości 29 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 122 sztuk. Obroty wyniosły 143 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 5,07 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 26,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 11,59 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 11,04 proc.

Reklama

W piątek Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,53 proc. do poziomu 56 070 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 3,2 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,20 proc. do poziomu 2 932 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »