Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 14 października 2021 roku

W czwartek, 14 października Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.41 kurs akcji spadł do poziomu 33,4 zł, a następnie wzrósł do wartości 34,1 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 336 sztuk. Obroty wyniosły 145 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,19 proc., w ciągu miesiąca nie zmieniła się. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 4,28 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 7,57 proc.

Reklama

W czwartek Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,33 proc. do poziomu 74 525 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,79 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,82 proc. do poziomu 3 000 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »