Reklama

KOGENERA (KGN): Notowania akcji spółki Kogeneracja z 15 lutego 2021 roku

W poniedziałek, 15 lutego Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 46 zł, czyli o 5,02 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 43,8 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 43 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 67, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 17 566 sztuk. Obroty wyniosły 768 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 20,66 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 18,38 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 33,94 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 32,73 proc.

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,73 proc. do poziomu 58 423 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,81 proc. do poziomu 2 183 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża energetyczna zachowywała się lepiej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,81 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »