Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 16 września 2020 roku

W środę, 16 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 34 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 32,8 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 564 sztuk. Obroty wyniosły 18,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,29 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,53 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 1,16 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,16 proc.

Reklama

W środę Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,31 proc. do poziomu 49 883 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,39 proc. do poziomu 1 646 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo gorzej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,39 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »