Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 18 listopada 2020 roku

W środę, 18 listopada Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 32,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.04 kurs akcji spadł do poziomu 32,5 zł, a następnie wzrósł do wartości 33,1 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 13, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 101 sztuk. Obroty wyniosły 68,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,61 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 3,76 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 0,30 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 3,78 proc.

W środę Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,87 proc. do poziomu 52 232 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,91 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,57 proc. do poziomu 1 821 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »