Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 27,2 zł, czyli o 1,45 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 27,6 zł. O godzinie 9.09 kurs akcji wzrósł do poziomu 27,5 zł, a następnie, o 9.58, spadł do wartości 27 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 27,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 431 sztuk. Obroty wyniosły 92,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,24 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 27,93 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,81 proc.

W piątek Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,81 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,33 proc. do poziomu 2 353 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »