Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,3 zł, czyli o 2,06 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 34,0 zł. O godzinie 11.08 kurs akcji spadł do poziomu 32,9 zł, a następnie o 15.42 wzrósł do wartości 33,5 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 923 sztuk. Obroty wyniosły 30,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni czwartek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,47 proc., w ciągu miesiąca spadła o 11,38 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy nie zmieniła się, a od początku roku akcjonariusze stracili 2,62 proc.

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,47 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 5,03 proc. do poziomu 1 592 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »