Notowania akcji spółki Kogeneracja z 22 września 2021 roku

W środę, 22 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 34 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 34,5 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.52 by na zamknięciu spaść do poziomu 34 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 28, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 818 sztuk. Obroty wyniosły 192 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,29 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 5,26 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 0,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,62 proc.

Reklama

W środę Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,21 proc. do poziomu 70 951 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,90 proc. do poziomu 2 816 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,90 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »