Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 29 marca 2021 roku

W poniedziałek, 29 marca Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 35,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 36 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.37 by na zamknięciu spaść do poziomu 35,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 29, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 989 sztuk. Obroty wyniosły 178 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,37 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 32,96 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 32,96 proc.

Reklama

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,6 proc. do poziomu 58 444 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,13 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 2,56 proc. do poziomu 2 175 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »