Notowania akcji spółki Kogeneracja z 30 grudnia 2021 roku

W czwartek, 30 grudnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 27,8 zł, czyli o 0,72 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 27,6 zł. O godzinie 9.26 kurs akcji wzrósł do poziomu 28 zł, a następnie, o 13.33, spadł do wartości 27,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 27,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 22, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 218 sztuk. Obroty wyniosły 126 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,36 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 10,65 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 12,89 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 17,56 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,21 proc. do poziomu 69 296 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,36 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 0,10 proc. do poziomu 2 415 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »