Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 30 września 2021 roku

W czwartek, 30 września Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 32,8 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 769 sztuk. Obroty wyniosły 157 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,35 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,48 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 2,15 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 2,06 proc.

Reklama

W czwartek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,67 proc. do poziomu 70 341 punktów, a wartość spółki spadła o 0,9 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,70 proc. do poziomu 2 702 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo lepiej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 1,70 proc., a wartość spółki spadła o 0,90 proc.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »