Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 31 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 31 stycznia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 26,4 zł, czyli o 0,38 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 26,5 zł. O godzinie 10.31 kurs akcji spadł do poziomu 26,1 zł, a następnie o 12.18 wzrósł do wartości 26,5 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 10, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 478 sztuk. Obroty wyniosły 61,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 3,99 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 3,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 27,40 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 3,99 proc.

W poniedziałek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,79 proc. do poziomu 67 418 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,14 proc. do poziomu 2 244 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży energetycznej na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor energetyczny zachowywał się dużo gorzej niż Kogeneracja, gdyż wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 1,14 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »