Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 7 stycznia 2021 roku

W czwartek, 7 stycznia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 36,7 zł, czyli o 2,23 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 35,9 zł. O godzinie 9.10 kurs akcji wzrósł do poziomu 36,9 zł, a następnie, o 10.31, spadł do wartości 36,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 36,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 6 984 sztuk. Obroty wyniosły 251 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,52 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 14,64 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 2,51 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 9,52 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,86 proc. do poziomu 59 688 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,51 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,28 proc. do poziomu 2 202 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »