Reklama

KOGENERA (KGN): Notowania akcji spółki Kogeneracja z 8 kwietnia 2021 roku

W czwartek, 8 kwietnia Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 35,8 zł, czyli o 0,28 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 35,9 zł. O godzinie 9.31 kurs akcji wzrósł do poziomu 36 zł, a następnie, o 16.04, spadł do wartości 35,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 35,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 31, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 894 sztuk. Obroty wyniosły 142 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,56 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,56 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 32,59 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 29,71 proc.

W czwartek Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,44 proc. do poziomu 59 436 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,28 proc. Spółki z sektora energetycznego do których należy także Kogeneracja ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 0,66 proc. do poziomu 2 361 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży energetycznej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »