Notowania akcji spółki Kogeneracja z 8 października 2020 roku

W czwartek, 8 października Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 32,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 8, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 476 sztuk. Obroty wyniosły 22,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 3,83 proc., w ciągu miesiąca spadła o 11,17 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 5,51 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 5,23 proc.

Reklama

W czwartek Kogeneracja zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,96 proc. do poziomu 49 727 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,4 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-ENERG spadła o 3,16 proc. do poziomu 1 839 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »