Reklama

Notowania akcji spółki Kogeneracja z 8 października 2021 roku

W piątek, 8 października Kogeneracja (KGN) rozpoczęła notowania od poziomu 33,4 zł, czyli o 0,91 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 33,1 zł. O godzinie 10.49 kurs akcji spadł do poziomu 33,3 zł, a następnie wzrósł do wartości 33,6 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Kogeneracja wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 203 sztuk. Obroty wyniosły 100 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,30 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 0,59 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,7 proc.

Reklama

W piątek Kogeneracja zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,67 proc. do poziomu 73 328 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,51 proc. Spółki z branży energetycznej do których należy także Kogeneracja pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-ENERG wzrosła o 3,81 proc. do poziomu 2 899 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora energetycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Kogeneracja to producent energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanych w kogeneracji. Składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica oraz EC Zawidawie. Należy do PGE Energia Ciepła, spółki z grupy PGE. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »