Reklama

Notowania akcji spółki Kruk z 4 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 4 stycznia Kruk (KRU) rozpoczął notowania od poziomu 142 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.20 kurs akcji spadł do poziomu 138,7 zł, a następnie wzrósł do wartości 144,2 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Kruk wyniosła 104, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 21 543 sztuk. Obroty wyniosły 2,71 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,11 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,21 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 13,86 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,14 proc.

W poniedziałek Kruk zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 57 955 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 1,55 proc.

Kruk jest jednym z liderów na rynku wierzytelnością. Zarządza wierzytelnościami zakupionymi na własny rachunek, a także na zlecenie podmiotów zewnętrznych. Grupa zarządza wierzytelnościami banków (główna grupa klientów), pośredników kredytowych, firm ubezpieczeniowych, firm leasingowych, telefonii stacjonarnych i komórkowych, telewizji kablowych, platform cyfrowych oraz firm z sektora dóbr szybko zbywalnych. Poza Polską, firma działa na rynku rumuńskim, czeskim, słowackim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »