Reklama

Notowania akcji spółki Lentex z 14 stycznia 2021 roku

W czwartek, 14 stycznia Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 11 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 11.47 kurs akcji wzrósł do poziomu 11,05 zł, a następnie, o 15.56, spadł do wartości 10,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 11 zł.

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 12, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 776 sztuk. Obroty wyniosły 84,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,22 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,45 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 48,65 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 3,51 proc.

Reklama

W czwartek Lentex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,7 proc. do poziomu 58 945 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora budowlanego do których należy także Lentex pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 7,48 proc. do poziomu 3 985 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży budowlanej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor budowlany zachowywał się dużo lepiej niż Lentex, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 7,48 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »