Reklama

Notowania akcji spółki Lentex z 15 lutego 2021 roku

W poniedziałek, 15 lutego Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 10,7 zł, czyli o 1,42 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 10,55 zł. O godzinie 9.41 kurs akcji spadł do poziomu 10,6 zł, a następnie o 13.07 wzrósł do wartości 10,85 zł, by ostatecznie zakończyć notowania na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 434 sztuk. Obroty wyniosły 58,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,33 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,36 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 45,05 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 43,9 proc.

W poniedziałek Lentex zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,73 proc. do poziomu 58 423 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,84 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Lentex pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 1,18 proc. do poziomu 4 032 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »