Reklama

Notowania akcji spółki Lentex z 15 października 2020 roku

W czwartek, 15 października Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 8,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 8,16 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 14 242 sztuk. Obroty wyniosły 118 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 7,32 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 5,00 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 18,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 11,17 proc.

W czwartek Lentex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,29 proc. do poziomu 47 482 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,79 proc. Spółki z branży budowlanej do których należy także Lentex ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,55 proc. do poziomu 2 902 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »