Reklama

Notowania akcji spółki Lentex z 27 stycznia 2021 roku

W środę, 27 stycznia Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 10,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 10,45 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 16, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 8 882 sztuk. Obroty wyniosły 93,8 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,55 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 40,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 40,00 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,89 proc.

Reklama

W środę Lentex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,3 proc. do poziomu 56 454 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,78 proc. Spółki budowlane do których należy także Lentex ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 2,01 proc. do poziomu 3 879 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »