Reklama

Notowania akcji spółki Lentex z 3 lutego 2021 roku

W środę, 3 lutego Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 10,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 10,15 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 17, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 887 sztuk. Obroty wyniosły 71,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,12 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 29,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 36,36 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 29,11 proc.

Reklama

W środę Lentex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 56 944 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,92 proc. Spółki budowlane do których należy także Lentex ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-BUDOW spadła o 0,19 proc. do poziomu 3 911 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek budowlanych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »