Notowania akcji spółki Lentex z 4 sierpnia 2021 roku

W środę, 4 sierpnia Lentex (LTX) rozpoczął notowania od poziomu 10,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 10,25 zł - spółka osiągnęła o godzinie 14.39 by na zamknięciu spaść do poziomu 10,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Lentex wyniosła 10, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 972 sztuk. Obroty wyniosły 60,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,98 proc., w ciągu miesiąca spadła o 8,18 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 10,99 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,27 proc.

W środę Lentex zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,54 proc. do poziomu 68 171 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki budowlane do których należy także Lentex pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,57 proc. do poziomu 4 386 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora budowlanego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża budowlana zachowywała się lepiej niż Lentex, gdyż wartość indeksu WIG-BUDOW wzrosła o 0,57 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Lentex to producent elastycznych wykładzin mieszkaniowych i obiektowych z PVC oraz wiodący na rynku polskim producent włóknin. Firma dostarcza produktów zarówno branży motoryzacyjnej, sanitarno-higienicznej, technicznej, budowlanej, meblarskiej, odzieżowej, obuwniczej, ogrodniczej czy filtracyjnej. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »