Reklama

Notowania akcji spółki Lotos z 18 września 2020 roku

W piątek, 18 września Lotos (LTS) rozpoczął notowania od poziomu 38,99 zł, czyli o 0,13 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 38,94 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 39,22 zł, a następnie, o 16.15, spadł do wartości 37,33 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 37,43 zł.

Liczba transakcji dla spółki Lotos wyniosła 140, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 661 803 sztuk. Obroty wyniosły 25,1 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki. Znaczna część transakcji była na zamknięciu.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 5,26 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 19,82 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 56,09 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 55,22 proc.

W piątek Lotos zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,42 proc. do poziomu 49 826 punktów, a wartość spółki spadła aż o 3,88 proc. Spółki paliwowe do których należy także Lotos ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 3,91 proc. do poziomu 4 182 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek paliwowych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Lotos tworzy drugi co do wielkości w Polsce koncern naftowy, zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Lotos jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów. Grupa prowadzi prace poszukiwawczo-wydobywcze w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej na Morzu Bałtyckim oraz w obszarze Norweskiego Szelfu Kontynentalnego, ma także dostęp do lądowych złóż węglowodorów, zlokalizowanych na terytorium Litwy (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »