Reklama

Notowania akcji spółki Lotos z 2 lutego 2022 roku

W środę, 2 lutego Lotos (LTS) rozpoczął notowania od poziomu 55 zł, czyli o 0,7 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 54,62 zł. O godzinie 9.44 kurs akcji spadł do poziomu 54,3 zł, a następnie o 13.21 wzrósł do wartości 56,08 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 55 zł.

Liczba transakcji dla spółki Lotos wyniosła 117, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 242 253 sztuk. Obroty wyniosły 12,3 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 4,76 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 35,80 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 42,52 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 35,8 proc.

W środę Lotos zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,33 proc. do poziomu 68 876 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,7 proc. Spółki paliwowe do których należy także Lotos ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 0,20 proc. do poziomu 6 007 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży paliwowej na rynek indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor paliwowy zachowywał się gorzej niż Lotos, gdyż wartość indeksu WIG-PALIWA spadła o 0,20 proc., a wartość spółki wzrosła o 0,70 proc.

Lotos tworzy drugi co do wielkości w Polsce koncern naftowy, zajmujący się wydobyciem i przerobem ropy naftowej oraz sprzedażą hurtową i detaliczną produktów naftowych. Lotos jest producentem i dostawcą m.in. benzyny bezołowiowej, oleju napędowego, oleju napędowego do celów opałowych (lekki olej opałowy), paliwa lotniczego oraz ciężkiego oleju opałowego. Specjalizuje się także w produkcji i sprzedaży olejów smarowych i asfaltów. Grupa prowadzi prace poszukiwawczo-wydobywcze w zakresie eksploatacji złóż ropy naftowej na Morzu Bałtyckim oraz w obszarze Norweskiego Szelfu Kontynentalnego, ma także dostęp do lądowych złóż węglowodorów, zlokalizowanych na terytorium Litwy (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »