Reklama

Notowania akcji spółki LW Bogdanka z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia LW Bogdanka (LWB) rozpoczęła notowania od poziomu 32,3 zł, czyli o 0,92 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 32,6 zł. O godzinie 9.20 kurs akcji wzrósł do poziomu 33 zł, a następnie, o 16.15, spadł do wartości 29,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 29,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki LW Bogdanka wyniosła 122, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 236 101 sztuk. Obroty wyniosły 6,66 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była trzecią sesją spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 17,00 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 11,61 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 27,67 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 9,57 proc.

W poniedziałek LW Bogdanka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 10,12 proc. Spółki górnicze do których należy także LW Bogdanka ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 6,99 proc. do poziomu 4 398 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora górniczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

LW Bogdanka jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, wyróżniających się na tle branży m.in.: pod względem wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych zakładających udostępnienie nowych złóż. Węgiel kamienny energetyczny oferowany przez spółkę stosowany jest przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej, cieplnej i produkcji cementu. Odbiorcami są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. LW Bogdanka należy do Grupy Kapitałowej Enea. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »