Reklama

Notowania akcji spółki LW Bogdanka z 3 lutego 2021 roku

W środę, 3 lutego LW Bogdanka (LWB) rozpoczęła notowania od poziomu 21,55 zł, czyli o 0,46 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,65 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 21,65 zł, a następnie, o 15.26, spadł do wartości 21,25 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 21,35 zł.

Liczba transakcji dla spółki LW Bogdanka wyniosła 54, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 27 371 sztuk. Obroty wyniosły 582 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 2 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,61 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 27,50 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 28,83 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 27,5 proc.

W środę LW Bogdanka zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 56 944 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,39 proc. Spółki z sektora górniczego do których należy także LW Bogdanka ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-GORNIC spadła o 0,58 proc. do poziomu 5 700 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek górniczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

LW Bogdanka jest jednym z liderów rynku producentów węgla kamiennego w Polsce, wyróżniających się na tle branży m.in.: pod względem wydajności wydobycia węgla kamiennego oraz planów inwestycyjnych zakładających udostępnienie nowych złóż. Węgiel kamienny energetyczny oferowany przez spółkę stosowany jest przede wszystkim do produkcji energii elektrycznej, cieplnej i produkcji cementu. Odbiorcami są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce. LW Bogdanka należy do Grupy Kapitałowej Enea. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »