Reklama

Notowania akcji spółki Mabion z 1 sierpnia 2022 roku

W poniedziałek, 1 sierpnia Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 34 zł, czyli o 0,03 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 33,99 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 32,37 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 91, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 67 705 sztuk. Obroty wyniosły 2,15 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję wzrostową trwającą od 3 sesji i odnotowała spadek. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 1,07 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 52,72 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 46,46 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 51,76 proc.

Reklama

W poniedziałek Mabion zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,62 proc. do poziomu 55 346 punktów, a wartość spółki spadła o 2,5 proc. Spółki farmaceutyczne do których należy także Mabion pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,84 proc. do poziomu 3 707 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora farmaceutycznego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI wzrosła o 0,84 proc., a wartość spółki spadła o 2,50 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »