Notowania akcji spółki Mabion z 10 listopada 2023 roku

W piątek, 10 listopada Mabion (MAB) rozpoczął notowania od poziomu 17,43 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 17,01 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Mabion wyniosła 51, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 985 sztuk. Obroty wyniosły 230 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatnią środę, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,47 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,37 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 21,59 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 17,86 proc.

Reklama

W piątek Mabion zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 1,2 proc. do poziomu 71 546 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,03 proc. Wartość indeksu WIG-LEKI, skupiającego spółki farmaceutyczne, do których należy także Mabion, nie zmieniła się. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża farmaceutyczna zachowywała się dużo lepiej niż Mabion, gdyż wartość indeksu WIG-LEKI nie zmieniła się, a wartość spółki spadła o 1,03 proc.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. Ta technologia umożliwia produkcję leków celowanych, które działają wybiórczo na komórki nowotworowe, zapewniając lepszą skuteczność i mniejszą toksyczność terapii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »